Hakkımızda

Ayak Tenisi Hakkımızda

2019 yılında açılan ayaktenisi.org yepyeni bir yüz ve teknoloji ile yeniden sizlere sunan ayaktenisi.org Ayak Tenisi Sporu Hakkında Bilği Platformu Olarak faaliyetlerine başlamıştır.

ayaktenisi.org olak ayak tenisi sporu hakkında bilgi platfor.

Son Zamanların Gözde sporlarından olmaya başlayan ayak tenisi sporu hakkında gerek googlede gerekse sosyal medyada arayışlar hızla devam ediyor.

Ayak tenisi kaç settir? Ayak tenisi nasıl oynanıyor? Ayak tenisi nerede oynanır?Ayak tenisi Survivor kim kazandı?

Ayak Tenisi Oyunu

Topu fileye takan oyuncu ayak tenisi oynanırken saha çizgilerinin dışına düşüren ya da 3 vuruşta karşı tarafa geçirmeyen takım rakibe bir sayı vermektedir. Tüm kategoriler kazanılan sete kadar oynanır. Bir takım tarafından en az iki farkla 11 puan elde edilene kadar oynanan oyunda 2 fark elde edilene kadar devam ettirilmelidir. Aksi takdirde oyun iki farkla elde edilene kadar devam ettirilir. Her takım hakemden izin aldıktan sonra tek başına 30 saniyelik molaya hak kazanmaktadır. Her iki takım oyuncu değiştirebilme hakkına sahipken hakeme maç esnasında herhangi bir engelin kaldırılması için hakem mola verme yetkisi tanınmaktadır. Mola esnasında oyuncular kendi yarı sahalarından yer almak zorundadır.